„Merkurijaus dienos“ 2017. Ąžuolas Marma:„Nėra nė dienos, kada nepagalvočiau apie Merkurijaus dienas, nes jomis gyvenu“

Apie „Merkurijaus dienos“ 2017 kalbama vis daugiau ir garsiau. Kovo 27-30 dienomis visa VU EF bendruomenė, ir ne tik, švęs savo fakulteto dienas. Gal tai jau girdėjai? O gal nori sužinoti daugiau ar netgi prisidėti prie viso projekto įgyvendinimo? Apie tai, kas vyksta užkulisiuose, ką veikia organizatoriai bei neįkainojamos patirtį pasakoja šių metų Merkurijaus dienų projekto vadovas Ąžuolas Marma.

  • Praeitais metais prisijungei prie „Merkurijaus dienos“ 2016 organizatorių komandos. Kaip pats sužinojai apie patį projektą ir kodėl kilo noras prisijungti?

Jei atvirai, tai tik dabar susivokiau, kad praėjo jau metai nuo to laiko, kai prisijungiau prie organizavimo. Atsimenu, kad pamačiau facebook’e informaciją apie susirinkimus ir nusprendžiau ateiti ir sužinoti, koks tai projektas. Kai dabar susimąstau, iki prisijungimo prie Merkurijaus komandos nelabai ką be studijų ir veikiau tuo gyvenimo laikotarpiu, tai nusprendžiau, kad reikia kažkur investuoti savo laisvą laiką, o dabar galiu drąsiai pasakyti, kad tai buvo vienas geriausių mano priimtų sprendimų gyvenime.

  • Šiemet jau esi „Merkurijaus dienos“ 2017 projekto vadovas. Koks jausmas nešti atsakomybę už viso renginio įgyvendinimą? Ar prieš metus, kuomet atėjai į organizatorių gretas, manei, jog kitais metais tapsi vadovu?

Tiesą pasakius, iki pat dienos, kai pasiūlė tapti projekto vadovu, net neįtariau, kad galėčiau juo tapti. Ne dėl kokių nors gebėjimų trūkumo ar dar kokių priežasčių, bet dėl to, kad prisijungdamas prie organizatorių komandos neturėjau tokių asmeninių „karjeros“ siekių. Prisijungiau prie komandos ir stengiausi prisiimti kuo daugiau darbų, nes kuo toliau, tuo labiau šis projektas mane žavėjo savo suteikiamais įrankiais tobulinti savo asmenybę. Draugai juokavo, kad aš realiai nepriklausiau jokiai sričiai projekte ir buvau tarsi freelancer’is, kuris atlikęs darbą vienoje srityje jau puldavo prie darbų kitoje. Manau, kad ši savybė ir buvo viena iš pagrindinių, dėl ko tapau projekto vadovu. Kai kalba sukasi apie atsakomybes, galiu pasakyti, kad kol kas tai yra didžiausias iššūkis mano gyvenime. Nors ir yra pastovus lengvas spaudimas iš aplinkinių, bet labiausiai „spardantis užpakalį“ žmogus gyvena mano pasąmonėje. Jau nesuskaičiuoju, kiek bemiegių naktų buvo per pastaruosius tris mėnesius. Bet neapsigaukit, bemiegės naktys buvo ne dėl streso ar dar ko, bet įsivaizduokit situaciją: vėlus vakaras, jau užgesinęs šviesą, atsigulęs į lovą, kaip tyčia galvoje kyla egzistenciniai klausimai. Čia kaip visada, kai reikia eit miegot, tai tada mąstymas įjungia kitą bėgį. Kurį laiką pasukęs galvą, jau pradedi jausti, jog keliauji į sapnų pasaulį ir tik staiga „vidinis draugas“ šauna tokį vieną: „žiūrėk, kilo idėja kaip galėtume bendradarbiauti su įmonėmis…“. Ir ką, atsikeli iš lovos, sėdi prie kompiuterio ir spaudinėji klavišus iki paryčių. Tokia situacija puikiai atspindi tą jausmą, kurį pastoviai jaučiu – nėra nė dienos, kada nepagalvočiau apie Merkurijaus dienas, nes jomis gyvenu. Kaip užsidegiau jomis praeitais metais, taip ir tebeliepsnoja Merkurijaus ugnis mano širdyje.

  • Mokslo metų pradžioje vyko sričių vadovų atrankos. Kokių žmonių ieškojai savo komandai? Ar turėjai griežtų kriterijų būsimiems vadovams?

Griežtų kriterijų neturėjau. Stebėjau taip, kaip žmonės pasirodys atrankose, mėginau dėlioti komandą iš kandidatų ir įsivaizduoti, kaip visi kartu judėsime vieno tikslo link. Nemeluosiu, daug kur pasiklioviau intuicija ir tuo, ką pavyksta sužinoti apie žmogaus asmenybę per gana trumpą laikotarpį.

  • Kokius pagrindinius tikslus esi šiemet išsikėlęs, kuriuos žūtbūt ketini įgyvendinti?

Pagalvojus apie tikslus, galėčiau sakyti tai, ką esu užsirašęs metų veiklos plane, kaip kad surinkti tiek ir tiek žmonių į akademinius renginius ir blah blah blah, bet ne, tai būtų tuščiažodžiavimai laikantis protokolo. Mano vidinis tikslas yra sukurti tokią aplinką, kurioje žmonės ne tiesiog dirbs techninius darbus, bet galės tobulėti, kažko vis išmoks. Aš puikiai prisimenu save organizatoriaus rolėje, kai kalbėjausi su vienos įmonės atstovu dėl barterio rėmimo arba kai dienų metu buvau tiesiogiai atsakingas už vieno turnyro realizavimą. Kiekviena tokia patirtis ugdė mane. Iš tokio tikslo išeina keletas uždavinių, o vienas ryškesnis uždavinys, priklausantis nuo visos vadovų komandos, yra renginio programos sąrašas. Ką turiu omenyje? Pavyzdys: yra vienas turnyras ir 5 organizatoriai. Už šį turnyrą bus atsakingas 1 žmogus, kuris koordinuos likusius 4 žmones, kad turnyras įvyktų. O jei turime 5 turnyrus ir 5 žmones? Tokiu atveju galės kiekvienas pabūti ir to turnyro koordinatoriumi ir vadinamuoju techniniu darbuotoju. Įvairiapusė patirtis. Žinoma, darbo reikėtų daugiau įdėti, bet ta patirtis viską atperka, o jausmas, kurį jauti būdamas atsakingas už kažką – neįkainojamas. Tai toks mano esminis tikslas.

  • Ką tau reiškia „Merkurijaus dienos“?

„Merkurijaus dienos“ man reiškia gyvenimą. Ne ta prasme, kad be projekto negalėčiau gyventi, bet ta, jog tai yra vieta, kurioje supratau ką reiškia gyventi. Galiu teigti, jog prisidėdamas prie šio projekto atradau save ir supratau „kuo aš norėčiau dirbti užaugęs“, kad ir kaip juokingai tai nuskambės. Prisidėjimas prie šio projekto man yra tarsi darbo įmonėje simuliacija: yra įvairiausių pareigybių, įvairiausių galimybių ir tereikia tik noro, kad galėtum išmėginti save įvairiausiose srityse. Kitaip pasakius, „Merkurijaus dienos“ yra įrankių ir medžiagų kamuolys, o mes, organizatoriai, esame tie žmonės, kurie galime pastatyti nepaprastą kūrinį ir pasisemti iš to neįkainojamų patirčių. Nors organizavimas reikalauja skirti savo laisvo laiko, tačiau tai yra viena iš tų laiko investicijų, kuri tikrai atsiperka, nes po viso dienų organizavimo laikotarpio supranti prie kokio didelio dalyko įgyvendinimo turėjai galimybę prisidėti ir tu.

Nori ir Tu prisidėti prie įsimintiniausio metų renginio mūsų fakultete? Nieko nelauk ir prisijunk prie organizatorių komandos! Visas naujienas gali sekti merkurijus.lt bei Merkurijaus dienos facebook puslapyje. Nedvejok, juk tai – MŪSŲ DIENOS!