„Dogma“ narys Kastetas apie „Merkurijaus dienos“ 2015: „Būtent tą dieną susipažinau su savo būsima žmona!“

Balandžio 13 – 16 dienos žinomos kaip Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Merkurijaus dienos. Kaip skelbia patys ekonomistai, tai dienos tų, kurie mėgsta auksą, tikslumą ir skaičiavimus, bet nėra priklausomi nuo pinigų. Studentai žada įvairias pramogas, turnyrus, konferenciją bei puikius koncertus. Vienas jų – Merkurijaus dienų uždarymo koncertas balandžio 16 d. Menų fabrike „Loftas“. Šiandien kalbiname Kastetą – vienos iš pasirodysiančių grupių – „Dogma“ – narį.

Kada pirmąjį kartą teko išgirsti ir/ar sudalyvauti Merkurijaus dienose?

Mes su Donciavu buvome baigiamųjų klasių moksleiviai ir tuomet mūsų pankroko grupę „Marichuana“ pakvietė sugroti Merkurijaus dienose. Tikslių metų nepasakysiu, bet tuo metu šventė vykdavo VU ekonomikos fakulteto patalpose. Manau, galima įsivaizduoti, kaip mes moksleiviai jautėmės pakliuvę į tokią šventę. Įspūdingiausias dalykas, kad tuo metu scena buvo įrengta vienoje prieš metus visiškai sudegusioje auditorijoje. Sienos juodos, suodinos, tamsu, plyšauja nesuderintos gitaros, kelios raudonos šviesos ant scenos – tokius vaizdus iki tol buvau matęs tik „vakarietiškuose“ filmuose apie post apokaliptinį pasaulį. Svarbiausia, kad tai buvo vienas pirmųjų mūsų pasirodymų platesnei auditorijai.

Koks pats geriausias ir linksmiausias prisiminimas iš Merkurijaus dienų?

Vėliau nekart teko groti Merkurijaus dienose, tiek su „Marichuana“, tiek su kitomis grupėmis. „Honorarą“ dažniausiai gaudavome alumi. Vietoje, prie scenos jį ir išleisdavome. Neretai savo pasirodymo reikėdavo laukti ilgai, kai kada net per ilgai. Atsimenu, prieš mus grojo viena grupė, ilgai ir nuobodžiai. Mūsų būgnininkas pasižiūrėjo į mane ir klausia: „Atsibodo?“, sakau „Aha“. „Tuoj sutvarkysiu“ ir dingo. Po penkių minučių visam korpuse dingo elektra, pasidarė tylu, ramu, grįžo patenkintas būgnininkas ir puolė toliau leisti „honorarą“. Dabar tik prisipažįstu apie šią istoriją, tikiuosi tuo metu niekam šventės labai nesugadinome. O geriausias prisiminimas susijęs su Merkurijumi, kad būtent tą dieną susipažinau su savo būsima žmona.

Kuo Jūsų manymu šios ekonomistų dienos ypatingos?

Nes jos vyksta dabar. Kiekviena šventė nėra ypatinga pati iš savęs, ją ypatinga padaro ypatingi žmonės ir tik nuo jų pačių ir mūsų priklauso, kokia ji bus. Nuo savęs galiu pažadėti, kad baigiamasis vakaras ir tas laikas, kuris bus skirtas mums, bus ypatingas.

Kodėl kiekvienas turėtų sudalyvauti Merkurijaus dienose?

Šiaip, studentų šventės yra neatsiejama studijavimo/studentavimo gyvenimo dalis. Šiuo metu gal yra daug didesnis klubų, koncertų pasirinkimas, tačiau man vistiek atrodo, kad dalyvavimas tokiuose renginiuose palieka daug gerų prisiminimų, suburia bendramokslius, baigusius, ar dar tik ketinančius studijuoti. Galų gale, pats gerai prisimenu, sesija artėja, pavasaris, reikia gerai atsilinksmint, kad po to gerai galima būtų pabaigt semestrą.

Kas liko nepasakyta.

Kadangi tai pirmasis mūsų su Donciavu pasirodymas su pavadinimu „Dogma“ (nors jau esame turėję nemažai bendrų pasirodymų kaip „Kastetas ir Donciavas“), tai jam ruošiamės ypatingai kruopščiai. Norėtume parodyti bent dalelę sumanymų, kuriuos norime įgyvendinti ateityje ir ruošiame šiek tiek kitokią muzikinę programą, negu žmonės, kurie mus pažįsta kaip grupės G&G Sindikatas narius, gali tikėtis. Aišku, neišvengiamai atliksime ir kelis transformuotus Sindikato kūrinius. Laukite netikėtumų, o mes lauksime gerų nuotaikų.

Paklausyti grupės „Dogma“ galite čia.

dogma