„Merkurijaus dienos“ 2016. Uždarymo vakaras „Merkurijus Goes Neon“ ir nauji vėjai 2017’uose

Po keturių dienų su įdomiomis paskaitomis bei pramogomis, Balandžio 21-ą dieną pramogų salėje „Vakaris“ įvyko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Merkurijaus dienų uždarymas „Merkurijus goes neon“.

Šis neoninis vakaras buvo lauktas daugelio: į uždarymo šventę susirinko didžiausias žmonių skaičius per pastaruosius keletą metų. Visi susirinkusieji galėjo savo veidus išsipiešti neoniniais dažais. Visa salė skendėjo tamsoje, todėl vaizdas tikrai atrodė įspūdingai.

Vakaro metu netrūko ir geros muzikos. Grojo didžėjai Paulberg bei Andysoul. Įpusėjus vakarui prie jų prisijungė ir mūsų fakultete besimokantis Core Thoughts.

Mintimis apie 2016 metų Merkurijaus dienas dalinasi pagrindinė renginio koordinatorė Monika Jasiulytė.

  • Monika, buvai pagrindinis žmogus, atsakingas už tai, jog Merkurijaus dienos įvyktų. Kokios mintys sukasi Tavo galvoje dabar, renginiui pasibaigus?

Monika: Tvirtai tikiu, kad pusės metų darbas nenuėjo veltui. Kaip ir ne kartą sakiau organizatoriams, smulkmenos pasimiršta, tačiau jausmas išlieka. Visų pirmiausia, šios Merkurijaus dienos buvo ypatingos ne tik renginių, bet ir žmonių atžvilgiu. Kiekvienas dirbęs prisidėjo labai daug – vieni genialiomis idėjomis, kiti laiku atliktais darbais, o treti menkiausiomis smulkmenomis, be kurių renginys nebūtų pavykęs. Šiemet komandoje buvo tikrai daug žmonių, kurie stengėsi, dirbo, žiūrėjo vieno tikslo link ir sukūrė įsimintiną 40 – tąjį Merkurijų. Sakau Jums labai didelį ir nuoširdų AČIŪ.

  • Kuri renginio dalis Tau asmeniškai buvo pati įsimintiniausia?

Monika: Asmeniškai man labiausiai įsiminė atidarymo koncertas. Kadangi pernai metais buvau atsakinga už atidarymą, žinoma, jaučiu šiokią tokią nostalgiją būtent šiai daliai. Turėjau išskirtinę galimybę prisidėti prie dviejų visiškai skirtingų atidarymo renginių – ramaus ir akustinio pernai metų koncerto ir visiškai „nurauto“ šiųmetinio. Pernai metų ramybė ir gražios melodijos šiemet išsiveržė su dvigubai didesne jėga ir triukšmu.

  • Ko palinkėtum kitų metų pagrindiniam organizatoriui?

Monika: Ąžuolui palinkėti noriu daug kantrybės ir įsiklausymo. Išgirsk ir nepraleisk pro ausis nė vieno patarimo ar nedrąsiai išsakytos minties – tokios kartais būna vienos genialiausių.

Kalbant apie kitus metus, pakalbinome ir jau išrinktą 41-ojo Merkurijaus pagrindinį koordinatorių Ąžuolą Marmą.

  • Ąžuolai, kaip Tau Merkurijus?

Ąžuolas: Nors ir neteko dalyvauti pernai metais organizuotose Merkurijaus dienose, remiantis aplinkinių atsiliepimais, šiais metais yra aukštai iškelta kartelė. Man asmeniškai teko dalyvauti tiek Merkurijaus dienų pasiruošime, tiek jų išpildyme. Galiu drąsiai teigti, jog šiemet buvo labai stiprus šio projekto vadovas, šioje situacijoje, vadovė Monika Jasiulytė. Ji subūrė išties stiprią vadovų komandą ir nuolat įpūsdavo ugnį, kad kiekvieno prisidėjusio prie Merkurijaus širdyje tiesiog degtų liepsna. Trumpas reziume: Merkurijus šiemet buvo nuostabus ir padėjo puikius naujus pagrindus ateinantiems metams.

  • Tai kokios tos emocijos dėl kitų metų?

Ąžuolas: Esu užsidegęs. Labiau, nei bet kada. Kodėl? Nes šiemet aktyviai prisidėjau prie organizavimo ir pamačiau nemažai vidinių dalykų. Galiu pasakyti, kad esu maloniai nustebintas, jog tikrai yra ne vienas žmogus, nusiteikęs gyventi Merkurijumi. Tikėti juo. Ir žinau, kad šis tikėjimas persiduos kitiems. Žinau, kad tie žmonės, kurie prisidėjo šiemet, tikrai bent kažkiek prisidės ir kitais metais, o svarbiausia, padės įžiebti Merkurijaus liepsną naujai ateisiantiems Merkurijaus komandos nariams.

  • Kaip planuoji pralenkti šių metų Merkurijų? Ar daug permainų laukia?

Ąžuolas: Esu iš tų žmonių, kurie remsis sėkmingų projektų patirtimi, pasiims jų pagrindus. Jeigu šiemet būtų nenusisekęs Merkurijus, tikrai viską daryčiau kitaip. Ieškočiau pavyzdžių kituose fakultetuose, kur viskas išties praėjo sklandžiai ir paliko kitiems gerą įspūdį. Bet situacija tokia, kad šiemet apie Merkurijų dažniausiai girdžiu tik geriausius atsiliepimus. Taigi, mano tikslas ateinantiems metams yra šią Merkurijaus sėkmingą naują pradžią pratęsti ir ištobulinti tiek, kad kitais metais kartelė būtų iškelta dar aukščiau. Tai tiek.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Ekonomikos fakultete džiaugiasi susibūrusia bendruomene ir su nekantrumu laukia kitų metų bei 41-ojo Merkurijaus.